Tajemnica adwokacka

Istotną zasadą wykonywania zawodu adwokata jest zachowanie pełnej poufności powierzonych spraw Klientów. W szczególności, adwokat zobowiązany jest zachować w tajemnicy wszelkie dane, sekrety handlowe, kontrakty i inne informacje dotyczące Klienta, które mogą znaleźć się w jego posiadaniu w związku z wykonywaniem zleceń.

Zgodnie z ustawą z dnia 26 maja 1982 roku Prawo o adwokaturze adwokat obowiązany jest zachować w tajemnicy wszystko, o czym dowiedział się w związku z udzielaniem pomocy prawnej. Obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej nie może być ograniczony w czasie, a adwokata nie można zwolnić od obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej co do faktów, o których dowiedział się udzielając pomocy prawnej lub prowadząc sprawę.

Przekazując jakąkolwiek dokumentację adwokatowi, Klient ma pewność, iż znajdujące się w aktach adwokackich materiały objęte są tajemnicą adwokacką. Tajemnicą objęte są nadto wszystkie wiadomości, notatki i dokumenty dotyczące sprawy uzyskane od Klienta oraz innych osób, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

Adwokat zobowiązuje swoich współpracowników i personel oraz wszelkie osoby zatrudnione przez niego podczas wykonywania działalności zawodowej do przestrzegania obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej.

Tajemnica adwokacka ma charakter bezwzględny, a Klienci Kancelarii mogą być pewni, że przy prowadzeniu ich sprawy spełnione są najwyższe standardy staranności w tym zakresie.